top of page

előadók. workshop vezetők.

figyelem! ennek a honlapnak a tartalma még 2016 évi!

Az új, 2017-es honlap építés alatt - hamarosan publikáljuk!

 

 

IAN BLACKWELL (UK)

 

Ian 20 éve dolgozik "osztálytermen kívüli " környezetben. 2012. óta vezeti a "Természetes Kapcsolatok" Projektet  (Natural Connections Project) a Plymouth Egyetemen - mely az egyik legnagyonn outdoor képzési program Angliában, 120 általános és középiskolával együttműködésben. 

Egy másik, nagyon sikeres programja a 'Dangerous Dads' - "Veszélyes Apák" csoport, édesapáknak és gyerekeiknek. Tavalyi évben Ian két különböző témában is vezetett workshopot az Ösvényen, idén Plenáris előadás megtartására is felkértük.

 

 

RÁKÁR-SZABÓ NATÁLIA

 

Közel 20 évig szociálpolitikusként és  szociális munkásként dolgozott a gyermek- és családvédelem, koragyerekkori fejlődés szakterületén, gyakorlatban, képzésekben és kutatómunkában egyaránt.  Fontos tudást és gyakorlatot szerzett a videotréning  alkalmazásában és képzésében, pszichodrámában, kapcsolati mediációban, élmény-TT módszertanában (Outward Bound), vadon és kalandterápiában, pár-,és családterápiában. További pszichológiai képzések után ma, szabadúszóként, elsősorban szakértői, tanácsadói, képzői és terápiás tevékenységeket végez. Jelenleg kiegészítő szervezetpszichológia MA megszerzésén és pszichológia Phd disszertációján dolgozik, melynek témája szorosan kapcsolódik állami gondozott serdülőket célzó vadon-, és kalandterápia hatásvizsgálatához.

A kéTTé Alapítvány honlapja

ITT található

SZABÓ GÁBOR TIMUR

 

Tanácsadó szakpszichológus, szervezetfejlesztő tréner, ACC coach, IOA (Uni.Wien) akadémiai outdoor tréner és tanácsadó, kalandterapeuta. Család-, és párterápiával, valamint videotréninggel is foglalkozik. Pályáját kezdetektől kísérte a tapasztalati tanulás, élménypedagógia, kalandterápia Magyarországi adaptációjának és terjesztésének célja és megvalósítása. Alapítója 2004-ben a Magyar Tapasztalati Tanulás Alapítványnak, melynek szakmai vezetője. 15 éve dolgozik szervezetfejlesztő trénerként a for-profit szférában, elsősorban outdoor területen, később vezetőképzésben, csoportfejlesztési folyamatok támogatásában. Folyamatosan dolgozik non-profit ill. szociális területen is, igyekszik tapasztalatait felhasználva szinergiákat létrehozni a különböző szakmaterületek között. 2005-ben és 2006-ban fő szervezője az "Ösvény - Kaland és Élményterápiás konferenciák" -nak, melyek újragondolt és újjászületett formája a jelenlegi rendezvény. 2006. óta az International Adventure Therapy Comittee tagja , jelenleg magyar képviselője.  Honlapja itt található 

 

LUK PEETERS (BELGIUM)

 

Luk 1985 óta dolgozik a tapasztalati tanulás módszertanával, szabadtéri (outdoor) környezetben., Belgiumban és külföldön. Neveléstudományi MA, Gestalt tréner, terapeuta és szupervízor, Egzisztenciális -, és Csoport-terápiás specializációval. Jelenleg független folyamat-tanácsadó, képzési témavezető egy magaskötél-pálya cégnél, Gestalt tréning programokat koordinál, Csoport Pszichoterápia és Emotional Focused Therapy spec. tanulmányok szervezeti tagja és magán praxist vezet pszichoterápia és csoport-pszichoterápia területen. Számtalan nemzetközi konferencia előadás és publikáció szerzője szervezeti csoportdinamika, tapasztalati tanulási folyamatok és kalandterápiás pszichoterápia témakörökben.

 

 

DR. RAY HANDLEY (AUSTRALIA)

Dr. Ray Hardley Ausztráliából érkezik hozzánk, a konferencia meghívására, a Wogoloong Egyetemről. 40 éve dolgozik azoknak a diákoknak a reintegrációján, akiknél viselkedési, beilleszkedési és/vagy tanulási problémákat tapasztalnak és „motiválatlannak” lettek minősítve az elfogadott nézetek, és az alkalmazott megközelítések alapján. Hatékony vadonterápiát és egy alternatív tanulási programot dolgozott ki és valósított meg egész Ausztráliában és Maine városában (USA), valamint széles körben ismertté tette az „úton lenni” szemléletét, mint vadonterápiás programot és technikát, mely eszközöket biztosít a tapasztalati tanulást gyakorlók számára, hogy növeljék a diákok motivációját és tanulási kedvét.Az első Nemzetközi Kalandterápia Konferencián (1997) ismertette két tanulmányát, írásai és előadása jelentős hatást gyakorolt a kalandterápia területére Ausztráliában és Új-Zélandon és valószínűleg az egész világon.

PROF.DR. DENISE MITTEN (USA)

Denise Mitten professzor nemzetközileg elismert szakember, az outdoor és környezetvédelmi pedagógia, etika, vezetéselmélet, és gender elmélet (különös tekintettel a testképre) vonatkozásában végzett munkája miatt.  Az 1960-as években kezdte munkáját cserkész lányokkal, és több mint 40 évet foglalkozott outdoor szemlélet oktatásával. Rendkívül tapasztalt kalandterapeuta, a búvárkodástól a hegymászásig minden műfajban. Alaszkától a Himalájáig minden kontinensen otthonosan vezetett túrákat 6-7000-es csúcsokra és gyakran szervezett rafting és kenu túrákat a világ nagy folyóin is. Emellett tanított sziklamászást, vitorlázást, síelést, vadvízi evezést is.

Denise ötvözi a gondoskodás/segítés etikáját a tapasztalt outdoor jártassággal, hogy segítsen az embereknek megtanulni a fenntartható közösségépítés alapjait a szabadtéri élet és az utazások során megélt tapasztalati tanulás által. Az 1980-as években kidolgozott egy intenzív vezetőképző tréninget és egy utánpótlás programot nők számára, megnyitva ezzel a lehetőségét az outdoor szemléletű vezetésnek számtalan nő számára. Hisz a Természet erejében, és abban hogy a természethez való kapcsolódás egy alapvető emberi szükséglet, segíti a személyiségfejlődést és képes meggyógyítani/fenntartani az egészségi állapotot. Denise Mitten szerzője a Cabi Press által kiadott Természeti környezet és emberi egészség című kiadványnak és társszerkesztője A tapasztalati tanulás  elmélete és gyakorlata című munkának. A Prescott Főiskolán a Fenntarthatósági Oktatás PHD Program keretében kutatási módszertant és transzformatív / átalakító erejű pedagógiát tanít és a Kalandterápiás Tanszéken tanszékvezető. Élettörténetéhez hozzátartozik továbbá az erdészeti ökológia (Washington és Yale Egyetemek), vezetői kompetenciák oktatása, etikai tanulmányok (Minnesota Egyetem) és felsőfokú végzettséget szerzett tanácsadásból is (Prescott Főiskola). A szülők képzése, a kiegészítő és alternatív terápiák és az agykutatás bizonyos területei szintén hozzátartoznak az életútjához.

CHRISTIANE THIESEN

(GERMANY)

 

Christiane több mint 20 éves gyakorlattal rendelkezik különböző életkorú csoportok és csapatok tapasztalati tanulással és élménypedagógiával való támogatásában. Akció módszerekkel dolgozó csapatfejlesztő tréner a for-profit és non-profit szférában egyaránt és több, mint 15 évig volt tagja a német Outward Bound élménypedagógiát/tapasztalati oktatást tanító csapatának. Mint végzett szociális munkás jelentős tapasztalatot gyűjtött az oktatás, illetve a családokkal, csoportokkal és járóbetegekkel folytatott szociális munka területén. Több, mint 15 év tapasztalattal rendelkezik a rosszul alkalmazkodó serdülőkkel végzett individuális és intenzív pedagógiai munkában szupervízorként és tanácsadóként. 2015 Augusztusától 2016 Márciusáig a Circle of Courage (Bátorság köre) konzepción alapuló társas beilleszkedést segítő csoportot vezetett kísérő nélkül érkezett fiatalkorú menekülteknek. A hosszú időtartam alatt a csoport folyamat lépésről lépésre fejlődőtt és központi céjává az integráció vált. A német Individuális és tapasztalati tanulás Szövetség és a német Outward Bound vezetőségi tagjaként Christiane aktívan elkötelezett a fentarthatóság és a holisztikus oktatás mai koncepciója mellett. Szabadúszó szupervízor és rendszerszemléletű coach, független szakemberként szociális intézmények tanácsadója és a CREATE YOUR CHANGE (www.create-your-change.de) ügyvezetője. 

FRANK GRANT (UK)

 

Vadon-, és kalandterapeuta, senior szociális munkás/tanácsadó, ifjúságsegítő, ex hivatásos katona. 1974 óta foglalkozik széles körben olyan fiatalokkal, akik megoldatlan gyermekkori traumákkal (szexuális, fizikai, érzelmi vagy pszichológiai erőszak) vagy/és antiszociális viselkedés mintákkal küzdenek és ön-sebzésre vagy céljaik elérése okán felnőttek elleni erőszakra is hajlamosak. Mint képzett hegymászó és kalandokat kedvelő ember munkájában terápiás eszközként arra használja a kaland aktivitásokat, hogy segítsen a fiataloknak megérteni tanulási módjaikat és felismerni azokat az akadályokat, amelyek a gyermekkori traumáik következtében alakultak ki bennük. Látogasson el oldalára

T. MARTIN RINGER (AUSTRALIA)

Martin közel húsz éves tapasztalattal rendelkezik a menedzsment, a tréneri és vezetői tanácsadás, valamint a kalandterápia területein, mind az állami mind a non-profit szektorban. 10 éve tanít csoportdinamikát egyetemen. Képzési csoportokat és tanácsadói projekteket vezet számos országban, a világ összes kontinensén. Ausztráliában és Új-Zélandon neves kalandterápiás programok fejlesztője és vezetője. Több tucat keynot előadás és workshop köthető a nevéhez nagy világkonferenciákon, csoportvezetés, csoportdinamika, szervezetekkel való munka, szervezeti kultúra és tapasztalati tanulás témakörökben. Számos nemzetközi szakfolyóirat szerkesztője, maga is rengeteg cikk és könyv írója nemzetközi és Ausztrál viszonylatban egyránt.

Kalandterápiás munkássága is jelentős: maori benszülöttek integrációját célzó precedens értékű programok és kutatások kidolgozója és kivitelezője.

Legismertebb könyve a 2008-ban megjelent "Group Action (csoport akcióban) : a csoportdinamika terápiás, oktatási és szervezeti környezetben" .

Látogasson el intézete honlapjára.

PROF.DR. WERNER MICHL (GERMANY)

Werner Mich a németországi TH Nürnberg és a Universitat Luxemburg Egyetemek professzora. 1996 és 2002 között a Bajor Szakfőiskolák Didaktikai Központjának vezetője. A GFE erlebnistage (Élménypedagógia Támogatásáért Társaság - www.erlebnistage.de) elnökségének tagja. Az “e&l. erleben und lernen” élménypedagógiai szakfolyóirat társkiadója, főszerkesztője, ill. az “erleben und lernen” élménypedagógiai könyvsorozat társkiadója. Számos könyvet és könyvben vagy folyóíratban megjelent publikációt jegyez ökológia, ifjúsági, munka, fiatalkori munkanélküliség, az ifjúsággondozás története és elsősorban élménypedagógia és outdoor tréning témakörökben. 

MARKUS GUTMANN

(AUSTRIA)

 

Markus szociálpedagógus, minősített outdoor tréner és tanácsadó, integratív outdoor aktivista, túraszervező és mountain bike oktató, alpinista hegymászó.

Az IOA Egyesület elnöke – ez a szervezet outdoor projekteket valósít meg oktatási intézmények számára.

Gyakorlati területei: outdoor projektek iskolai környezetben/ iskolai programok területén, szociális terápia és hosszútávú drogterápia (hosszútávú terápiás kezelés drogfogyasztó fiataloknak).

Mindezen területeken felnőttek számára is tart tréningeket. A változási folyamatok támogatása az iskolai környezetben , a szociális és oktatási intézmények területén.

 DR. CZIBOLY ÁDÁM

 

Cziboly Ádám kulturális menedzser és drámatanár, 1999-2011 között a Káva Kulturális Műhely vezetésében töltött be stratégiai szerepet. Kezdeményezője és projektvezetője volt a DICE kutatásnak (www.dramanetwork.eu), ami 12 országban 111 programnál csaknem 4500 fiatal bevonásával vizsgálta a tanítási színház és dráma hatását a kulcskompetenciákra. Legjobb tudásunk szerint a témában ez a vizsgálat volt eddig a legnagyobb és a legkomplexebb a világon. Dolgozott már drámatanárként, kutatásvezetőként, érdekérvényesítésben nemzeti és brüsszeli színtereken, trénerként és tanácsadóként. Az InSite Drama társügyvezetője. A Színházi nevelési programok kézikönyvének (2013) első szerzője, a könyv alapjául szolgáló kutatás vezetője.

BÁNYAI SÁNDOR

 

A PTE BTK címzetes docense, közoktatási és felnőttképzési szakértő, művelődési és felnőttképzési menedzser, szabadidő-szervező. A Kalandok és Álmok Szakmai Műhely pedagógus továbbképzési program alapítója és senior trénere.

Képzéseket tart önkéntesek és animátorok számára rendezvényszervezés, pedagógia, élménypedagógia és táborszervezés témakörökben, Magyarországon, Szerbia és Montenegro valamint Románia magyarajkú területein.

A kalandpedagógiával 2003-ban került kapcsolatba, amikor a Pittsburgh University Graduate School támogatásá- val megismrkedhetett a Pittsburgh-i (PA) Pressley Ridge School Experimental Education és Wilderness Camp programjaival az USA-ban, azóta ennek adaptációján dolgozik hazánkban.

SKALICZKY DÁVID

 

szabadúszó tréner és coach.

Az Élményakadémia Közhasznú Egyesület trénere. Az életrőlszólóélmény.hu és a Servus Salutis Egyesület alapítója és vezető trénere. A Vadaskert Kórház élmény- és kalandterápiás osztályának egyik alapítója 2010-ben (Labancz Dániel klinikai szakpszichológus és dr. Kenézlői Eszter pszichiáter mellett), közel 3 éven át a ’Borostyán’ Élményterápiás Részleg tapasztalati tanulás szakértője és terápiás csoportvezetője, majd 2012-től családok számára szervez élményterápiás hétvégéket. 2011.óta több modulból álló élménypedagógiai-élményterápiás képzést tart évente több alkalommal.

A civil és szociális szférában folytatott munka mellett jelenleg trénereknek, pszichológusoknak és

pedagógusoknak tart továbbképzéseket, valamint élményalapú önismereti csoportokat és készségfejlesztő

tréningeket tart, az életrőlszólóélmény.hu szervezésében.

LABANCZ DÁNIEL

 

Klinikai szakpszichológus és tapasztalati tanulás tréner. Jelenleg szabadúszóként dolgozik, magánpraxisban egyéni pszichoterápiával, tanácsadással, terápiás esetvezetéssel és pedagógiai szupervízióval foglalkozik, élményalapú terápiás, önismereti és tréningcsoportokat vezet. A Károli Gáspár Református Egyetem Pszichológiai Intézetének óraadó oktatója. Klinikai szakpszichológusi szakvizsgát 2014-ben tett. 12 éven át dolgozott a Vadaskert Gyermekpszichiátriai Kórházban, ahol  dr. Kenézlői Eszterrel és Skaliczky Dáviddal létrehozták és 3 éven át működtették Magyarország első élményalapú pszichoterápiás osztályát, ahol serdülőknek szerveztek élmény- és kalandterápiás csoportokat, családoknak tartottak terápiás céllal Kalandos Családi Hétvégéket. Az élményalapú pszichoterápia módszertanát, alkalmazását oktatja is, a Semmelweis Egyetem által akkreditált többmodulos képzési rendszerben. Szervezetfejlesztő trénerként élményalapú készség-, személyiség- és vezetői kompetenciafejlesztő foglalkozásokat vezet.
www.labanczdaniel.hu

DR. KESERŰ KÁROLY

 

pszichológus, kiképző szupervízor, senior szervezetfejlesztő, coach.

A szervezetfejlesztő szupervízorképzés egyik alapító tagja, korábban meghatározó tanára. Jelenleg elsősorban a for-profit szférában dolgozik, vezető-, felső-vezető képzésben és különböző szintű szervezetfejlesztési folyamatokban, illetve Tapasztalati Tanuláson alapuló önismereti csoportokat is vezet, elsősorban magas-hegyi környezetben. Szakmai jelenének fókuszában a szemlélődés (contemplatio) és a vezetés kapcsolata áll, magyarországi intézetének alapításával foglalkozik.

DR. GÁSPÁR JUDIT

Egyetemi oktató a Budapesti Corvinus Egyetemen munkáiban az egyéni és csoportos döntéshozatal, a tapasztalati tanulás, a részvételi akciókutatás irányzatai foglalkoztatják. Doktori disszertációjában a vállalati stratégiát alkotók jövőalkotó tevékenységét vizsgálta. A szervezet tudattalanjával foglalkozó pszichodinamikai megközelítésben Social Dreaming és Social Photo Matrix kiképzett facilitátora.

BRAUN JÓZSEF

 

eredetileg gépészmérnök, majd  mediátor, a resztoratív szemléletmód és technikák kiemelkedő hazai szakértője, a Zöld Kakas ZRt vezérigazgatója,az MH Líceum Alapítvány elnöke, a Zöld Kakas Program koordinátora. A Független Pedagógiai Intézet Minőségmodelljének kezdeményezője, kidolgozója. Szervezetfejlesztő és -menedzsment szakértő, az Alternatív és Magániskolák Egyesületének képviselője.

 

Honlapjukon további információk olvashatók.

 

BESNYI SZABOLCS

 

Szabolcs "A Játék nem játék!" c. könyv írója, tréner (Katalizator.edu.rs)

A pedagógus-továbbképzésein tanítóknak, tanároknak, óvoda-pedagógusoknak mutatja meg, hogy az élménypedagógia segítségével hogyan tudják elérni, hogy a diákjaik együttműködjenek, érdeklődjenek a tananyag iránt, tiszteljék egymást és a pedagógust, ne legyenek agresszívek, betartsák a szabályokat, kiálljanak magukért.

Egy hirtelen döntés, vagy inkább a sorssal való sodródás következtében 14 évesen, szervezőként részt vett élete első táborában. Akkor még nem gondolta, hogy ez kihatással lesz az egész életére. Nem az számított, hogy év közben mi zajlik, hanem az, hogy mit fog majd csinálni a táborban. 20 évesen barátaival életre hívták a VIGYORI gyerekanimátor csoportot, ami erősen befolyásolta a felnőtté válása folyamatát. Képzésekre, rendezvényekre, táborokba járt. Csak később döbbent rá, hogy ez a „szórakozás” a tréneri munkája és a kiadványai alapjait biztosította számára. 2007 óta főállású élmény és kalandpedagógiai trénerként dolgozik Magyarországon, Szerbiában és Romániában.

 

KOVÁCS NIKOLETTA

 

tréner, élménypedagógus, igazgató-helyettes, munkahelyei a Kalandok és Álmok Szakmai Műhely és a Kontyfa Középiskola Szakiskola és Általános Iskola. 2003. óta foglalkozik élménypedagógiával a Kalandok és Álmok Szakmai Műhely csapatában. Jelenleg elsősorban trénerként, pedagógus továbbképzésekben, de több éven keresztül vezetett általános iskolás, magatartási nehézségekkel küzdő gyerekeknek élménypedagógiai foglalkozásokat.

PASKUJ IVÁN

 

Szervezetfejlesztő a FLOW Csoportnál.

MBA végzettséggel humán központú szervezetfejlesztőként tevékenykedik 1992 óta. Akkreditált Human Synergistics tanácsadó és okleveles Szervezeti Hálózatkutató, Mezei Julcsi Díjas csapathoz tartozik.
Klasszikus méretű csoportok mellett szívesen vezet nagy - 100-200 fős – csoportokat is. Indoor és outdoor módszerrel egyaránt dolgozik. Különösen izgalmasak számára az összetett célokat kitűző programok. Szervezetfejlesztőként szívesen gondolkodik nagyobb ívű folyamatokban, vallja, hogy megfelelő rendszerszemlélettel eredményesen lehet segíteni a szervezetek fejlődését.

 CSÉFFALVAY GÁBOR

 

A Közgazdasági Egyetemről, ott is leginkább az AIESEC felbecsülhetetlen diákkori tapasztalataiból startolva, 20 éves, sokoldalú, színes és sikeres szakmai pályát tudhat immár magam mögött.

A Szervezetfejlesztők Magyarországi Társasága (SZMT), a Concordia, az Időbank (Ad Sidera) és az Easy Learning társalapítójaként vett részt. Külföldön is sokfelé dolgozott és tanult – német, osztrák, finn, belga és USA-beli kapcsolatok és projektek sora adott lehetőséget szemléleti és módszertani tudása és képességei fejlesztésére.

Alapvetően szervezet- és vezetésfejlesztői, tanácsadói az indíttatása, egyéni, csoportos és szervezeti szinten egyaránt. Alapvető megközelítése a természetes, alkotó, együttműködő partneri kapcsolat megteremtésére irányul.

Szakmai tapasztalat:

- 60+ csoport és 50+ egyéni coaching a TÁMOGATÓ-FEJLESZTŐ ERŐTÉR létrehozása és fenntartása jegyében
- az (outdoor) természeti élményprogramok/gyakorlatok kiemelt alkalmazása a fejlesztés kulcselemeként

 

DR. KENÉZLŐI ESZTER

 

Gyermek- és ifjúságpszichiáter, pszichoterapeuta. Tíz éven át dolgozott a Vadaskert Kórházban, pszichoterapeuta szakképzettséget szerzett viselkedés- és kognitív terápiás módszerspecifikus szakirányon. 2010-ben egyik alapítója (Labancz Dániel klinikai szakpszichológus és Skaliczky Dávid tréner mellett) közel 3 éven át vezető szakorvosa a kórház élményterápiás osztályának, majd 2012-től családok számára szervezett élményterápiás hétvégéket. 2011.óta több modulból álló élménypedagógiai-élményterápiás képzést tart évente több alkalommal. 2012. óta a Szentendrei Kistérség gyermek- és ifjúságpszichiáter szakorvosa. Sajátélmény keretein belül tapasztalatot szerzett a pszichoanalitikus módszertanból és 2013-ban családterápiás képzést is kezdett. 2014 eleje óta a Thalassa Ház Pszichiátriai és Pszichoterápiás Rehabilitációs Intézet munkatársa, amelynek keretein belül súlyos személyiségpatológia ill. pszichotikus zavar miatt kezelt páciensekkel dolgozik, elsősorban dinamikusan orientált szemléletben, valamint élményalapú csoportokat vezet.

SOMORJAI-PÁLVÖLGYI NÓRA

 

Waldorf pedagógus, mentor-tanár.

A gazdasági szférában eltöltött tíz év után a Kispesti Waldorf Iskolában volt osztálytanító, majd a Kékvölgy Waldorf Iskola mentor tanára lett.
 

 FARKAS BEÁTA

 

2008 óta vagyok pedagógus munkatársa a Zöld Kakas programnak.
Különböző szerepekben veszek részt  fiatalokkal való foglalkozásokban: pedagógusként, személyes segítőként, facilitátorként, trénerként, kutatóként, koordinátorként. Szívesen kezdeményezek új megoldásokat és veszek részt munkatársaim innovatív kezdeményezéseiben.
Rendszeresen képviselem a Zöld Kakas Programot konferenciákon, bemutatókon.

 DIANA MIATEC (ROMANIA)

Human resources manager in the Romanian branch of a Polish company and EMBA Belgrade generation 7 student at Cotrugli Business School, I love to learn and to teach and to understand people and cultures. For more than 11 years I designed and implemented training and career development programs. I learned from / collaborate / developed trainers from Romania, Hungary, UK, Germany, Portugal, Tunisia, Morocco and Mexico.

 ANA MARIA ORBAN (ROMANIA)

I am environmental, health and safety professional with 11 years experience in the domain, in different multinational companies. In this position, I am continuously train and coach people to develop organizational safety culture and environmental behavior. I recognized that the assimilation of the theory in the andragogy, is the most difficult teaching experience if is not supported by experiential methodologies.

 VASKÚTI GERGELY

 

Pszichológusi végzettségét 2009-ben szerezte. Korábban egy ifjúságsegítő alapítványnál csoportvezetőként, majd iskolapszichológusként dolgozott. Jelenleg gyermekotthoni pszichológusként foglalkozik hátrányos helyzetű és bajba jutott fiatalokkal.

 LEINER KÁROLY

 

Tanító, gyógypedagógus Kispestről. 18. éve vezeti a Zöld Béka Baráti Kört, amelyben élmény és drámapedagógiai alapokkal hétvégi programokon próbálja felkészíteni a gyerekeket (elsősorban a fogyatékkal élőket) önálló életvitelükre. Pedagógusi munkájában ugyanezeket az eszközöket használja a tanítás során.

Ezt a tevékenységet a szakma Példakép-díjjal ismerte el. Innen ragadt rá a Zöldbéka tanár úr név.

ABOU-CHACRA REGINA

 

Az Amarant Egyesület elnökhelyettese  10 éve. Az ELTE Orientalista Arab szakján diplomázott, mellette 3 évet végzett kultúrális antropológia szakon. Sokat utazott: bejárta a közel-keletet, észak-afrikát és számos európai országot megismert közelebbről. Huzamosabb ideig élt Szíriában, Libanonban és Olaszországban. 20 éve foglalkozik gyerekekkel: dadusként, erdei iskola programvezetőjeként, zsonglőroktatóként és dobtanárként. Jelenleg az Amarant Egyesület, Baraka-Művészetterápia Kísérő Nélküli Kiskorúakkal című projektjében dolgozik projektvezetőként.

 DR. TOPCU KATALIN

 

Egyetemi adjunktus, 15 éven keresztül a Budapesti Corvinus Egyetem Döntéselmélet Tanszékének munkatársa – 2014. ősze óta Németországban él.  
Publikációi a kulturális pszichológia/szociálpszichológia terén születtek, kiemelt fókusszal a kultúra és a döntéshozatal kapcsolatára, a magyar-német/osztrák/angol és török viszonylatban folytatott Kulturstandard-kutatásokra, illetve a kultúra kutatásának módszertani kérdéseire.
Vállalati etika, vállalatgazdaságtan, döntéselmélet, döntési technikák, interkulturális menedzsment, kulturális szociálpszichológia területén rendelkezik oktatási tapasztalattal. Tréneri tapasztalatokat az interkulturális kommunikáció, interkulturális érzékenység-kialakítás, interkulturális együttműködés  területén szerzett.
 

 PORKOLÁB IMRE

 

The Rhythm Cafe Team Building csapat, a FInsbury Park Art Club London, az Al-matrub és Turunga Együttes tagjaként számos rendezvényen vett részt Magyarországon és Angliában, mint előadó és dobkör vezető. 20 éve dobol elsősorban djembén, kongán. Saját maga is készít professzionális hangszereket. Az Amarant Egyesület alapító tagja, jelenleg munkatársa.

 

 HORVÁTH GABRIELLA

 

Pszichológus, alkotó, képzőművészet-terapeuta.
Alkotói és művészetterapeutai hitvallása: az alkotás olyan, mint a létezés. Egy végtelen körforgás, melynek a születés mellett része az elmúlás – amit aztán újabb születések követhetnek.
És nem kellenek eszközök ahhoz, hogy mind „művészek” lehessünk, ha észrevesszük, hogy mindannyiunk Magnus Opusa nem más, mint a saját életünk. Az már csak segítség, ha mindehhez egy plusz eszköz van a kezünkben.

 

 FARAGÓ TAMÁS

 

Villamosmérnök, 4 gyermek édesapja, szabad idejében barlangászkodik. Több mint tíz éve vezet túrákat sérült gyermekeknek nem kiépített barlangokban.

 

 LŐDI KRISZTINA

 

Gyógypedagógus, szomatopedagógia - értelmileg akadályozottak pedagógiája szakirányon. 2008 óta dolgozik gyógypedagógiai területen. 2009-ben csatlakozott a Verocs Mozgás – és Élményterápiás Szakosztályhoz, azóta önkéntesként vesz részt a terápiás jellegű foglalkozásokon. Szakmájából adódóan fontosnak tartja a tapasztalat útján való tanulást.

 SALZ GABRIELLA

 

Integrált Kifejezés-, és táncterapeuta, képzőművészet-terapeuta,
PTE BTK Pszichológia doktori iskola PhD hallgatója, pedagógus.
Jelenleg a Gálfi Béla Gyógyító és Rehabilitációs Kht.-ban
táncterapeutként és művészetterapeutaként dolgozik, mellette a Tánctér Alkotó és Terápiás Tér (www.tancter.hu) szakmai vezetője.

BÁRNAI ÁRPÁD

 

Árpi élménypedagógus, outdoor tréner, megoldásközpontú coach. Jelenleg az Élményakadémia Egyesület trénere és a Solutionsurfers Hungary Brief coaching gyerekekkel és fiatalokkal programjának társképzője.

SZÉCSI ERIK

 

Erik pszichológus, élménypedagógus. Személyiség fejlesztó térnerként dolgozik az Élményakadémiánál és az Outward Bound Romániánál

 HORVÁTH ÉVA

 

A Kaposszerdahelyi Óvoda óvodavezető óvodapedagógusa. Óvodájukban tevékenység központú pedagógiai programmal dolgoznak, melybe beépítették a néphagyományok ápolását. A tapasztalati tanulás óvodai tevékenységeik szerves részeként valósul meg..

 KALÓZNÉ GERENDAI MÁRTA

 

Magyar-könyvtár-dráma szakos tanár vagyok, gyógypedagógiai kiegészítéssel. Borsod-Abaúj-Zemplén megyében lakom és dolgozom, lassan 22 éve. Nehéz sorsú, nehéz körülmények között élő főleg cigány származású gyerekekkel foglalkozom. Napi munkám során folyamatosan találkozom etnikai, financiális megkülönböztetéssel, és az ebből adódó agresszív viselkedéssel. Sajnos nemcsak gyerek és gyerek között figyelhető meg mindez. Az élménypedagógiával két éve ismerkedtem meg. Az itt tanultak nagyon sokat segítettek a közösségépítésben a konfliktuskezelésben.  Az élménypedagógia elemeit napi szinten használom, nagyon sokat segít nekem a drámapeagógia mellett. Szeretném bemutatni, hogy milyen dolgozni ilyen nehéz körülmények között, de ha akarom, akkor nagyon lassan, de lehet eredményeket elérni.

HORVÁTH IRMA

 

Angol nyelv és irodalom, tanár szakos bölcsész, 10 éve foglalkozik tanítással, tréning vezetéssel, és facilitálással. Spanyolországban, Angliában, Dubaiban, Kazahsztánban és legutóbb pedig Malajziában dolgozott tanácsadóként és képezett tanárokat, minisztériumi döntéshozókat, és menedzsereket, többféle szervezetben a British Counciltól egészen a multinacionális vállalatokig.

SCHULLER CSABA

 

Több évnyi katonai szolgálat után jelentkezett az ELTE-TÁTK Szociális Munka BA képzésére, jelenleg utolsó szemeszterét tölti Szociológia mesterszakon. Az egyetem mellett végig dolgozott szociális munkásként: intravénás szerhasználókkal, hajléktalan-ellátásban. Jelenleg a kéTTé-Magyar Tapasztalati Tanulás Alapítvány gyakornoka. Több élménypedagógiai, vadonterápiás képzésen és táborban vett részt, instruktorként és tanulóként egyaránt.
 

SEBESTYÉN GÁBOR

 

sportoktató, 14 éve foglalkozik 5-18 éves gyerekek számára harcművészeti edzések és nyári táborok tartásával, szervezésével, megvalósításával. Gödöllőn az Acala Egyensúly Önismereti és Harcművészeti Központ tulajdonosa és vezetője. Oktatóként figyelme az elmúlt évek során egyre inkább a közösség személyiségformáló ereje felé és a harcművészeti gyakorlás önismereti vetülete felé fordult, ezért 2015-ben elkezdte saját képzését kalandterápia területén.

DR. FALUDI ZOLTÁN

 

Egy viharos kamaszkort követően a bűnüldözés felé fordult, jelenleg alügyészként dolgozik. Személyes érdeklődése egyre inkább kiterjed a megelőzésre is, keresi annak módját, hogyan segíthetne fiataloknak konstruktív módon keresztül menni a felnőttéválás identitáskrízisével járó kihívásain. 10 éve gyakorol harcművészeteket.

STERCZER HILDA

 

Hópárduc Alapítvány vezetője. Erőss Zsolt számára fontos volt, hogy mindaz az élmény, érzés és élettapasztalat, amit a hegyeken megszerzett másokhoz is eljusson. Hilda az ő szellemi hagyatékának megőrzésén dolgozik nap mint nap, szívvel-lélekkel és szakértelemmel, pont úgy ahogy Zsolt az óriás hegyeket mászta meg.

MÉKLI EMŐKE (IZRAEL)

 

Útkereső, kalandor, sivatagjáró.
20 éve él Izraelben (ahol Sharon Fischer néven ismerik). Gyógytornász pályafutása után, második karrierként 2012 óta vadon- és kalandterápiás facilitátor, abseiling (rappelling) guide, magaskötélpálya instruktor, vadonterapeuta képzéseken edződött.  A "Challenges" alapítványnál hátrányos helyzetű és fogyatékos gyerekekkel és fiatalokkal dolgozott, for profit cégeknél pedig kalandtúravezető és canyoning-guideként. Előszeretettel túrázik a Holt-tengeri árok mindkét oldalán, kötéllel és anélkül.

SIMON ANDRÁS

 

András hosszú utat járt be, míg végül kikötött a tréneri pályán: volt már építész, közgazdász, banki szakember, két évet élt Spanyolországban, bejárta a Dél-európai országokat, Kubát és Mexikót. 2004 óta outdoor trénerként a kihívásokkal való sikeres megküzdésen alapuló élmény és kalandprogramokat vezet. A fizikai és mentális állóképesség fejlesztését tekinti hivatásának. Otthonosan mozog az Alpok sziklafalain, valamint Európa 3 és 4 ezreseinek világában: 30 Alpesi 4000-es megmászója. Extrém programjai közül a parázson járást Milánóban sajátította el.

BORBÉLY BALÁZS

 

TSMT terapeuta, sí és korcsolyaoktató, szabadtéri gyermekfejlesztő módszerek kidolgozója, a Vissza a Vadonba Egyesület szentendrei Gyermekfejlesztő Módszertani Kutató Központ megalkotója. Szabadtüdős búvároktatóként betekintést nyújt a merülések során megtapasztalható személyiséget formáló hatásokról. Egy statikus gyakorlat közben történt eszméletvesztést követő halálközeli élmény kapcsán kezdett el foglalkozni azzal, hogy hogyan lehet biztonságos határok között merülni. A sportágban elért eredményei: NF medencében 69 m, CW 28 m, statikus 5'15".

FÁKLYA ÁGNES

 

Szociális munkás, művészet-terapeuta. Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai és a

Wesley János Lelkészképző Főiskolákon és a MMSzKE-n végezte tanulmányait. Számos területen dolgozott traumatúlélő gyerekekkel, fiatalokkal.

2007 óta dolgozik szociális munkásként, főbb állomásai: intravénás szerhasználókkal tűcsere-programban, csoportvezetőként javítóintézetben, gyermekotthonokban, civil szervezettel börtönökben, csoport-foglalkozások vezetőjeként, dolgozott ifjúsági irodában, pszichiátriai betegek nappali és közösségi ellátásában, gyermekjóléti központban.

2015 nyarán kezdett az Amarant Egyesülettel Fótra járni, a kísérő nélküli kiskorúak számára társasjáték-foglalkozásokat tart, melyhez maga dolgozta ki a társasjáték-foglalkozásai struktúráját, önálló programként. Ágnes művészet- és játékterápiás módszerrel segíti a traumák feldolgozását.
Célja visszaadni valamennyit az elveszett bizalomból, feléleszteni a „befagyott” (trauma által lefagyasztott) készségeket, képességeket. Egyszerűen együtt lenni egy olyan helyzetben, ami biztonságot, örömet ad a gyereknek, és ez által IS fejlődik. Előkészítve ezzel az egyéni terápiában történő traumefeldolgozást.

PAPP KRISZTINA

 

Külkeres és szakfordító végzettséggel 20 évet dolgozott az iparjogvédelem területén, ahonnan éles kanyarral váltott a művészetterápia irányába. Ezen belül a színek hatásai érdeklik a legjobban, ezért is kezdett el 2009-ben selymet festeni egy egyesület keretein belül. Először mandalákat festett, később képeket és használati tárgyakat is. Képeivel részt vett kiállításokon is és szívesen adja át tudását selyemfestő foglalkozásokon az érdeklődők számára.

Szeretné a festés során jelentkező „flow” élményt másokkal is megismertetni, tudva annak jótékony hatását és terápiás jellegét. 2015 májusától a fóti Károlyi István Gyermekközpontban tartott festő foglalkozásokat kísérő nélküli kiskorú fiatalok részére (Amarant Egyesület - Baraka Projekt)

Rendszeresen túrázik és fontosnak tartja a rendszeres testmozgást, a pozitív gondolkodást, a kellő motivációt,  a kreativitást  és az empátiát a mindennapi életben.

bottom of page