top of page

jelentkezés.

registration.

 

 

Jelentkezés #2 KONFERENCIA RÉSZVÉTELRE

Kérjük az on-line jelentkezés lap kitöltését - ide kattintva

 

 

If you are an English speaker participant, please

contact us for more information!

Registration form in English language available HERE

figyelem! ennek a honlapnak a tartalma még 2016 évi!

Az új, 2017-es honlap építés alatt - hamarosan publikáljuk!

tájékoztató leendő előadóknak.

 

 

Az ÖSVÉNY#2  - II. Magyar Tapasztalati Tanulás Konferencia szervezői felhívással élnek minden érdeklődő számára – előadások, workshopok ajánlására

 

Magyarországon második alkalommal kerül megrendezésre a nevezett konferencia, a tavalyi év sikerére és a további érdeklődések növekedésére épül lelkesedésünk. A tapasztalati tanulás módszertana, szellemisége különböző szakmaterületek sajátja, ezért igyekszünk különböző humán szférából érkező szakembereket megszólítani, közös gondolkodásra, tanulásra invitálni.

Neves és világszerte elismert külföldi szakemberek tisztelnek meg bennünket jelenlétükkel, támogatásukkal: az élménypedagógia, a vadon-, kaland-, és élményterápia, terápiás célú egyéni és csoportmunka, tapasztalati tanulás alapú csoport-vezetés, szervezetfejlesztés, vezető-képzés és ezek határterületeiről egyaránt.

 

Az előadások, workshopok vezetésének - a tudás megosztásának értéke mellett - hosszabb távú hatása is van. Általában a tapasztalati tanulás témájú konferenciáknak - világszerte - az együttműködésre épülő természete miatt, ezért az előadók gyakran úgy élik meg, hogy a tapasztalataik megosztása során ők maguk is új impulzuskhoz, új meglátásokhoz jutnak, tanulnak, épülnek. Másrészt egy előadás megtartása, egy gyakorlati jellegű workshop facilitálása, a  szakmaiság és az előadói készségek épülését, fejlődését is szolgálják. Mindezen hozadékokat is figyelembe véve ösztönöznénk minél több szakembert a jelentkezésre!

 

Hazánkban a tapasztalati tanulás módszertana, annak ismertsége, gyakorlata sajnos még nem eléggé elterjedt. Ennek ellenére természetesen vannak már olyan szakemberek, olyan programok, műhelyek vagy képzések, melyek sikeresen működnek, saját fejlesztésű vagy adaptált módszertannal dolgoznak. Nagy örömmel ismernénk meg őket!

Tudomásunk van sok a határterületen mozgó, kísérleti kezdeményezésről is, vagy olyan oktatási intézményről, módszertani iskoláról, pedagógiáról, eszközről is, mely rokon az élménypedagógiával, élményterápiával, stb.– számukra talán egy jó lehetőség lehet megmutatkozni, szakmai párbeszédet kezdeményezni a továbblépési,  együttműködési, közös tanulási lehetőségekről.

 

 

Szeretettel várjuk jelentkezéseiket, kérdéseiket!

 

Amennyiben bármilyen kérdésük, vagy kiegészítésük van a jelentekezési lap előre szerkesztett tartalmán túl, kérjük jelezzék az erre jelölt helyen a kérdőívben, Illetve igyekszünk hatékonyan válaszolni minden  e-mailben érkező kérdésre is.

 

FIGYELEM! Az előadás/workshop vezetésére való jelentkezési lap kitöltése nem pótolja, ill. váltja ki a részvételi jelentkezési lapot! A részvételi jelentkezési lap kitöltését kérjük minden vendégünktől!

Amennyiben nem csak előadóként érkeznek, de szeretnének a konferencián részt venni, úgy megbecsülésünk jeléül minden előadónak kedvezményt biztosítunk:

  • egy előadás / workshop vezetése esetén 20 %  részvételi díj csökkentést

  • kivételes esetben (külön megbeszélés tárgya) kettő előadás / workshop vezetése esetén 40 %  részvételi díj kedvezményt 

(mely összeg egyénileg, az érvényes és adott kategória részvételi díjából kerül levonásra, páros vezetés esetén is)

  • amennyiben a saját előadásán, workshopján kívül nem tud/akar részt venni más programokon, úgy természetesen semmilyen anyagi kérdés nem releváns, hálás köszönettel fogadjuk részvételét!

 

 

Műfaji ismertető

 

A plenáris előadásokat (keynote) felkért előadók tartják.

 

A (szekció) előadások, prezentációk 30 perces előadások, melyek során az előadók egy elméleti vagy módszertani kérdés, kutatás, projekt-ismertetők bemutatására vállalkoznak, hagyományos előadás formájában. A plenáris előadással szemben ezek nem a teljes konferencia közönségnek szólnak, kisebb, önként jelentkező résztvevőket céloznak. A konferencia három nagyobb szekció köré rendeződik: pedagógia / terápia / szervezetfejlesztés. Az előadások szólhatnak egy-egy teljes szekciónak is. 

Kérjük, feltétlenül úgy gazdálkodjanak az idővel, hogy legyen idő kérdésekre is válaszolni az előadás végén!

Egy ún. panelban 3 szekció előadás kap helyet a programban

 

A workshopok olyan 90 perces (vagy dupla,  3 órás) csoportos műhelymunkák, melynek során egy elméleti, módszertani anyag bemutatását követően a résztvevők lehetőséget kapnak kérdések megfogalmazására és elegendő idő marad a megbeszélésre is. Kiemelt szempont, hogy a résztvevők alkalmat kaphassanak arra, hogy a gyakorlatban is megtapasztalják a módszer hatását, képet kaphassanak alkalmazási lehetőségeiről. Cél olyan gyakorlati tudás bemutatása, átadása, mely alkalmazható módon gazdagítja a résztvevők saját vagy a célcsoportjuk tapasztalati tanulását.

A szakmai szervezők kérésére előfordulhat, hogy egy-egy elóadó fel lesz kérve hosszabb (4.5, 6 órás) workshop vezetésére. Ez a lehetőség a jelentkezők részéről megjelenhet igényként, de a program összeállítói döntenek az időgazdálkodás felől, figyelembe véve a legoptimálisabb struktúra összeállítását.

 

 

A jelentkezés folyamata

 

  • Kérjük töltse ki a mellékelt on-line jelentkezési lapot, ügyeljen a megadott maximális szövegmennyiségre.

  • Előadónként maximum egy ajánlatot (előadás és/vagy workshop) fogadunk el amennyiben egyéni vezetésben jelentkeznek, ha páros vezetést ajánlanak, úgy két workshop is befogadásra kerülhet.

  • Az előadáshoz, workshopokhoz tárgyi eszközöket, szükséges felszerelést csak korlátozott mértékben tudunk biztosítani, ezek igényét feltétlenül jelezze előre!

  • Tervezzük a rendezvényre az absztaktok szerkesztett megjelentetését – amennyiben szükséges ennek kapcsán egyéni visszajelzéssel, egyeztetéssel fogunk élni.

  • A jelentkezések beadásának végső határideje után (február 26.) max. 1 héten belül mindenkit egyénileg értesítünk a befogadásról, ill. a tervezett program struktúrában való elhelyezésről. Ha pl. időpontra (nap, napszak) vonatkozó konkrét igénye lenne, kérjük az is jelezze a megfelelő rovatban.

 

 

A konferencia helyszíne

 

A helyszín a Pilis hegység, Dobogókő. A 3 *-os Walden Hotel biztosítja a konferencia számára a helységeket és outdoor workshopjai számára a parkját:

 

  • Walden nagyelőadó - 200 m2 - 180-200 fő befogadóképességű

  • Walden I. (leválasztott nagyterem) - 120 m2 -  előadás elrendezésben kb 100 fő, interaktív csoportban kb 50-60 fő befogadására alkalmas

  • Walden II. - (leválasztott nagyterem) - 80 m2 - előadás elrendezésben kb 60 fő, interaktív csoportban kb 25-35 fő befogadására alkalmas

  • Déli különterem - különálló épületben helyezkedik el, interaktív csoportban kb 30-35 fő kényelmes befogadására alkalmas

  • Északi különterem -  különálló épületben helyezkedik el, interaktív csoportban kb 30-35 fő kényelmes befogadására alkalmas

  • Könyvtárterem - 48 m2 - főépületben helyezkedik el, interaktív csoportban kb 15-20 fő kényelmes befogadására alkalmas

  • Kis étterem - interaktív csoportban kb 25-30 fő kényelmes befogadására alkalmas

  • Fedett, védett hátsó terasz - interaktív csoportban kb 15-20 fő kényelmes befogadására alkalmas

  • Park - 4-5  csoport befogadására alkalmas a több hektáros, gondozott, madárbarát kert, ülőalkalmatosságokat szükség esetén biztosítunk

  • Pilisi erdő - korlátlan számú csoport befogadására alkalmas :). (térkép a környékről ide kattintva érhető el)

 

A terem és helység igények vonatkozásában a jelentkezési lap tartalmaz kérdéseket, ezek figyelembevételét igen, de garantálását sajnos nem tudjuk vállalni. Sok tényező össze-egyeztetésével készül majd a program helyszíni tervezése.

 

Továbbá lehetőség van a hotel zárt, ősfás kertjében való csoport-munkára, illetve akár a területen kívül eső, közeli erdőbe való kivonulásra.

A külső helyszínek igényét kérjük feltétlenül jelezze, mert feltehetően szükség lesz előzetes egyeztetésre, tervezésre. Ebben tudásunk szerint segítséget nyújtunk, de valószínűleg önálló “terep-szemlét” is kell majd tartaniuk az érintett előadóknak.

tájékoztató leendő önkéntes segítőknek, ösztöndíjat igénylőknek.

 

 

A konferencia felvállalt célja a közösség-építés, az érdeklődő és gyakorló szakemberek, valamint a tanulni vágyók közös platformjának megteremtése. Kiemelt célunk, hogy pusztán anyagi okból minél kevesebben essenek el a részvétel lehetőségétől. Ennek érdekében nagy hangsúlyt fektetünk a támogatások megvalósulására és a költségek minél alacsonyabban tartására.
A tavalyi évben sokan jelentkeztek önkéntes segítőnek, többen közűlük azóta a kéTTé Alapítvány aktív segítőivé is váltak. Ebben az évben így már a segítőknek is van egy tapasztalt csapata - de további jelentkezéseket minden bizonnyal szívesen fogadunk majd.

Ennek részleteiről (lehetőségek, feladatok, "jutalmak") a későbbiekben adunk tájékoztatást!

 

 


 

© 2015. by kéTTé Alapítvány and AHA! Outdoor Ltd.

  • Facebook Classic
bottom of page