top of page
univerzális.

prezentációk és workshopok

 

 

Dr. Sőti Csaba - Dr. Nguyen Minh Tu - Rákóczi Balázs -
 
A belső bölcsesség által vezérelt tanulás

 

Workshop

 

Bármit is teszünk, vagy tesznek velünk, az együtt jár egy megtapasztalással. Megtapasztaljuk magunkat, a különböző helyzeteket, embertársainkat és mindeközben formáljuk a magunkról és a világról alkotott képünket. Ugyanakkor alapvető viszonyulásunkat a külső és belső világhoz mélyen meghatározzák korai élményeink, berögzüléseink. Mindemellett hajlamosak vagyunk úgy értelmezni az eseményeket, hogy azok rajtunk kívül történnek, és mi csak elszenvedjük őket és csak pusztán reagálunk rájuk. Pedig azokat nagy részben közösen teremtjük meg, illetve bármi is jön létre, az ahhoz kapcsolódó szubjektív megélésünk legalább annyira szól rólunk, mint magáról a történésről. A workshop résztvevőivel létrehozunk a holotropikus figyelem, meditatív-, zenés- és mozgásos gyakorlatok, valamint a kreatív alkotás (kollázs és mandala készítés) segítségével egy olyan légkört, amelyben a tanulás magától, erőlködés nélkül a megtapasztalás által, és mintegy szabadon megy végbe. Mindeközben lehetőség nyílik arra is, hogy elsajátítsuk az önreflexió azon fajtáját, amelyet vertikális figyelemnek nevezünk, és amely a legtöbb önismereti és tanulási folyamat egyik legfontosabb alkotóeleme. A műhely során pedig a tapasztalati úton történő tanuláshoz a felejtést és az önmegadást hívjuk segítségül, hogy egyúttal teret engedjünk a belső bölcsességünknek és a vele együtt járó felfedezés és megismerés által nyújtott örömöknek.

 

Időtartam

180 perc

 

A workshop célja

A résztvevők megtapasztalhatják a holotropikus figyelem mentén kibontakozó, és az önfelszabadítással és önmegadással együtt járó tapasztalati tanulás élményét, önmagukra és a világhoz való kapcsolódásukra vonatkoztatva.

 

Módszertan

Mozgásmeditáció, kreatív munka (kollázs készítés, mandala rajzolás)

 

Kinek ajánlott a workshop

Minden résztvevőnek.

 

Paskuj Iván
 
Pók vagy légy!?
Hogyan alakítod a hálózataidat? Hogyan alakítanak a hálózatok?

 

Workshop

 

Akarva, akaratlanul, mindannyian hálózatok részei vagyunk. A hálózatokban lehetünk nyertesek és vesztesek is. Bennem felmerül a kérdés, mitől, kitől függ, hogy mivé válunk?
Tanácsadói eszem szerint persze saját magunktól.
Mennyire tudatos mindez? Mik befolyásolják a kapcsolódások alakulását? Mi van a jéghegy víz alatti részén?
Ehhez kapcsolódóan gyors sajátélmény és rövid kitekintés/betekintés a hálózatkutatás módszertanába és felhasználhatóságába – ennyi fér most ebbe a 90 percbe.

 

Időtartam

90 perc

 

A workshop célja

Egy kis saját élmény apropóján, bepillantani a hálózatkutatás jelentőségébe és lehetőségeibe

 

Módszertan

Először egy saját élmény, utána egy nagy körös reflexió, végül pedig egy kis kitekintés (input) a témához

 

Kinek ajánlott a workshop

Annak, aki szeretne egy izgalmas téma kapcsán először saját magával is foglalkozni

 

 

Holcsa Mónika
 
A feldolgozás - Tapasztalati Tanulás a gyakorlatban

 

Workshop

 

Ezen a workshopon  részese lehetsz valamelyik, jelen konferencián vagy máshonnan hozott átélt élményed tapasztalati tanulás mentén történő feldolgozásának. Fogódzópontokat kapsz ahhoz, hogy mitől lesz teljes; tapasztalati tanuláson át-kísérő jellegű egy feldolgozás. Bemutatásra kerül a tapasztalati tanulás és a szupervízió (szakmai személyiségfejlesztés) folyamatának párhuzamossága is.

 

Időtartam

3 óra

 

A workshop célja

A workshop célja, hogy  a tapasztalati tanulás elméletének gyakorlati alkalmazására mutasson példát, illetve, hogy bemutassa azt, mint  a szupervízió műfajának elméleti alapvetését.

 

Módszertan

Csoportos feldolgozás interaktív formában

 

Kinek ajánlott a workshop

Mindenkinek, akiben a konferencia végére inspiráló, feldolgozást hívó élmény született, vagy szeretne gyakorlati élményt kapni és elméleti feltevéseket megismerni a "feldolgozás" témában.

 

Ajánlott létszám

4-9 fő

dr. Kádár Annamária - Kerekes Valéria
 
Az én utam a mesehős útja

 

Előadás

 

Minden mesében a hős ugyanazt a jellegzetes utat járja be, ami valójában nem más, mint a lélek mélyén tett identitáskereső utazás, amely belső középpontunk felé tart. Bár úgy tűnik, hogy az utazás külső tájakon történik ez egy mély, belső barangolás, ahol rejtett erőforrásainkat keltjük életre. A mesehős útja a személyes önkeresésünk, önfelfedezésünk és átalakulásunk illetve a világban betöltött szerepünk jelképe. Ebben az előadásan arra hívom meg Önöket, hogy járjuk végig együtt a mesehős útját, és nézzük meg, hogy mi az, amit a saját életünkre vonatkozóan megtanulhatunk belőle! Vajon milyen erőforrásokat, hamuban sült pogácsákat lelhetünk fel a mesékben, és hogyan hasznosíthatjuk ezeket mindennapjaink során?

 

Időtartam

60 perc (30 + beszélgetés)

 

Az előadás célja

A mesében minden és mindenki MI vagyunk. A mesehős elindulása jelenti a saját komfortzónánkból való kimozdulást, az útravaló az erőforrásainkat, a sárkányok nagyon gyakran belső sárkányok, a saját félelmeink, szorongásaink, kishitűségünk, amelyeket meg kell szelidítenünk, a segítőtársak szimbolizálják a társas kapcsolati hálónkat, a királylány jelentheti a saját jobbik énrészünk megtalálását, az elérendő cél pedig az önmegvalósításunkat. Hogyha végigjárjuk együtt a mesehős útját, és megnézzük, hogy mi az, amit megtanulhatunk belőle akár saját mesénk hőseivé válhatunk.

 

 

Kinek ajánlott az előadás

Bárkinek, akit érdekel a téma és annak adaptálási lehetőségei.

 

 

dr. Kádár Annamária - Kerekes Valéria
 
Én, mint a saját mesém hőse

 

Workshop

 

A mesehős utazása személyiségfejlődésünket, az önismereti utunkat is szimbolizálja. “A dolgok nem kívül kezdődnek, hanem belül, és nem alul, hanem felül és nem a láthatóban, hanem a láthatatlanban” fogalmazza meg a belső utazás lényegét Hamvas Béla. Az életbátorság, a magabiztosság az a képességünk, hogy túl tudunk merészkedni saját határainkon. Bár úgy tűnik, hogy az utazás külső tájakon történik ez egy mély, belső barangolás, ahol rejtett erőforrásainkat keltjük életre. A gebéből táltos paripát varázsolunk, ehhez pedig meg kell találnunk az életrekeltő “parazsat”. Erről fog szólni a workshop

 

Időtartam

6 óra

 

A workshop célja

A résztvevők a sajátos varázsmesei struktúrán keresztül végigjárják a mesehős útját és ezzel párhuzamosan lehetőséget kapnak saját életútjuk végiggondolására.

 

Módszertan

A workshopon a drámapedagógia eszközeivel dolgozunk. A résztvevőknek hét állomáson kell végighaladniuk, ami a mesei hét próbát szimbolizálja.

 

Kinek ajánlott a workshop

Mindenkinek.

 

tapasztalati, tanulás, élmény, pedagógia, kaland, terápia, outdoor, tréning,tapasztalati, tanulás, élmény, pedagógia, kaland, terápia, outdoor, tréningtapasztalati, tanulás, élmény, pedagógia, kaland, terápia, outdoor, tréningtapasztalati, tanulás, élmény, pedagógia, kaland, terápia, outdoor, tréningtapasztalati, tanulás, élmény, pedagógia, kaland, terápia, outdoor, tréningtapasztalati, tanulás, élmény, pedagógia, kaland, terápia, outdoor, tréningtapasztalati, tanulás, élmény, pedagógia, kaland, terápia, outdoor, tréningtapasztalati, tanulás, élmény, pedagógia, kaland, terápia, outdoor, tréningtapasztalati, tanulás, élmény, pedagógia, kaland, terápia, outdoor, tréningtapasztalati, tanulás, élmény, pedagógia, kaland, terápia, outdoor, tréningtapasztalati, tanulás, élmény, pedagógia, kaland, terápia, outdoor, tréningtapasztalati, tanulás, élmény, pedagógia, kaland,

bottom of page