top of page

előadók. workshop vezetők.

 

 

T. MARTIN RINGER (AUSTRALIA)

Martin közel húsz éves tapasztalattal rendelkezik a menedzsment, a tréneri és vezetői tanácsadás, valamint a kalandterápia területein, mind az állami mind a non-profit szektorban. 10 éve tanít csoportdinamikát egyetemen. Képzési csoportokat és tanácsadói projekteket vezet számos országban, a világ összes kontinensén. Ausztráliában és Új-Zélandon neves kalandterápiás programok fejlesztője és vezetője. Több tucat keynot előadás és workshop köthető a nevéhez nagy világkonferenciákon, csoportvezetés, csoportdinamika, szervezetekkel való munka, szervezeti kultúra és tapasztalati tanulás témakörökben. Számos nemzetközi szakfolyóirat szerkesztője, maga is rengeteg cikk és könyv írója nemzetközi és Ausztrál viszonylatban egyránt.

Kalandterápiás munkássága is jelentős: maori benszülöttek integrációját célzó precedens értékű programok és kutatások kidolgozója és kivitelezője.

Legismertebb könyve a 2008-ban megjelent "Group Action (csoport akcióban) : a csoportdinamika terápiás, oktatási és szervezeti környezetben" .

Látogasson el intézete honlapjára.

ELŐADÁSA ITT és WORKSHOPJA ITT

PROF.DR. CHRISTINE L. NORTON (USA)

Christine diplomáit a University of Chicago, Minnesota State University, és Loyola University Chicago-n szerezte. Több mint 20 éves tapasztalattal rendelkezik  magas-kockázatú fiatalokkal való munkában, különböző környezetben, beleértve terápiás vadon programokat, a fiatalkorú elkövetők programjai, iskolákat, és mentori szervezeteket. Adjunktusként a University of Denver-en, a Prescott Főiskolán és a Naropa Egyetemen tanított. A gyakorlata illetve a kutatási tapasztalatai, érdeklődési területei elsősorban a serdülők fejlődéséhez, kezeléséhez és felhatalmazáshoz, továbbá a vadon-, és kalandterápiához, ifjúsági mentoráláshoz, fiatalkorú elkövetőkre vonatkozó és alternatív büntetés helyreállító igazságszolgáltatáshoz, tapasztalati oktatáshoz és nemzetközi szociális munkához köthetőek. Jelenlegi elnöke a Terápiás Kaland Szakmai Csoportnak (USA), kutatója a Outdoor Behavioral Healthcare Research Cooperative-nak és amerikai küldöttje a Nemzetközi Kalandterápiás Tanácsnak (IATC).

Látogasson el a Texasi Egyetem honlapjára.

ELŐADÁSA ITT és WORKSHOPJA ITT

PROF.DR. F. HARTMUT

PAFFRATH  (GERMANY)

 

Professzor Paffrath az Augsburgi Egyetem és Pedagógiai Főiskola Általános Pedagógiai Dozense volt közel negyven éven keresztül, 1967-től 2006-ig.

Egy évtizedig vendégprofesszorként oktatott az ausztriai Leopold-Franzens Egyetemen. 2006 óta az Augsburgi Egyetem Sportközpontjának élménypedagógiai adjunktusa. Az elmúlt évtizedekben számos előadást és publikációt közölt általános és élménypedagógiai témákban.

Az “erleben&lernen” Nemzetközi Kongresszus egyik elindítója és az Augsburgi Egyetem Interdiszciplináris Élménypedagógiai Kezdeményezésének (IIE) alapítója.

2010-ben az “erleben&lernen” Kongresszus díjazottja.

ELŐADÁSA ITT

IAN BLACKWELL (UK)

 

Ian 20 éve dolgozik "osztálytermen kívüli " környezetben. 2012. óta vezeti a "Természetes Kapcsolatok" Projektet  (Natural Connections Project) a Plymouth Egyetemen - mely az egyik legnagyonn outdoor képzési program Angliában, 120 általános és középiskolával együttműködésben. 

Egy másik, nagyon sikeres programja a 'Dangerous Dads' - "Veszélyes Apák" csoport, édesapáknak és gyerekeiknek. A projekt egyre növekszik és terjed, egyre több ilyen csoport létesül szerte az országban - és ez alkalommal Magyarországon is bemutatkozik.

PED. ELŐADÁS és WS ITT,

D.D.  ELŐADÁS ÉS WS ITT

BERND RADEMACHERS

(GERMANY)

Senior tréner és tanácsadó, csoport és vezetés specialista, Systemic Organiza-tional and Personal Coach. Ügyvezetője

"Interaktion–Beratung und Training in Bewegung"-GmbH-nak, mely szervezeteket és egyéneket támogat más Európai cégekkel való együttműködésben Train-the-Trainer élménypedagógus, pályája kezdetén szociális munkás és non-profit menedzser.

22 éves tapasztalattal rendekezik facilitálásban, tanácsadásban, szervezetfejlesztésben vezetés-fejlesztésben, coaching-ban, mind a szociális, mind civil, mind for-profit területeken.

Látogassa meg Bernd honlapját.

ELŐADÁSA ITTWORKSHOPJA ITT

RÁKÁR-SZABÓ NATÁLIA

Közel 15 évig szociálpolitikusként, szociális munkásként dolgozott a gyermekvédelem különböző területein, gyakorlatban és kutatómunkában egyaránt.  Tapasztalatokat szerzett HH  családokkal, állami gondozott gyerekekkel, különböző csoportokkal, szakemberekkel - gyakorlati munkában és képzések vezetésében. Fontos tudást / gyakorlatot szerzett a videotréning módszer alkalmazásában és képzésében, pszichodrámában, kapcsolati mediációban, élmény-, és tapasztalati oktatás módszertanában (Outward Bound), vadon -, és kalandterápiában, pár- és családterápiában. Ma elsősorban szakértői és tanácsadói, projekt-menedzseri feladatokat, család-, és párterápiát, valamint kalandterápiát végez, nemzetközi Vadon-, és Kalandterápiás projektek magyar képviselője. Jelenleg pszichológia Phd disszertációján dolgozik, a PTE-BTK  Doktori Iskolájának Fejlődés-lélektan programjában, melynek témája szorosan kapcsolódik állami gondozott serdülőket célzó vadon-, és kalandterápia hatásvizsgálatához is.

ELŐADÁSA és WORKSHOPJA ITT

 DR. CZIBOLY ÁDÁM

 

Drámatréner, InSite Drama.

Pszichológus, kulturális menedzser és drámatanár. Dolgozott már kutatásvezetőként, trénerként és tanácsadóként hazai és európai színtereken egyaránt. 1999-2011 között a Káva Kulturális Műhely vezetésében töltött be stratégiai szerepet. Kezdeményezője és projektvezetője volt a DICE kutatásnak (www.dramanetwork.eu), ami 12 országban 111 programnál csaknem 4500 fiatal bevonásával vizsgálta a tanítási színház és dráma hatását a kulcskompetenciákra; a témában ez a vizsgálat volt eddig a legnagyobb és a legkomplexebb a világon. 2012 óta az InSite Drama társ-ügyvezetője. A Színházi nevelési programok kézikönyvének (2013) első szerzője, a könyv alapjául szolgáló országos feltáró kutatás vezetője.

ELŐADÁSA ITT és WORKSHOPJA ITT

HERNEK MÓNIKA

 

Mónika a Bátor Tábor nemzetközi

programokért felelős táborvezető-helyettese, végzettségét tekintve pszichológus. A terápiás rekreációval 2009-ben, Barretstownban ismerkedett meg, azóta foglalkozik krónikusan beteg gyermekek és családjaik élményterápiás táboroztatásával. A Bátor Tábor csapatának 2014. októbere óta tagja, fő feladata az első angol munkanyelvű turnus megszervezése.Bővebben a honlapjukon 

ELŐADÁSA és WORKSHOPJA ITT

KOVÁCS NIKOLETTA

 

tréner, élménypedagógus, igazgató-helyettes, munkahelyei a Kalandok és Álmok Szakmai Műhely és a Kontyfa Középiskola Szakiskola és Általános Iskola. 2003. óta foglalkozik élménypedagógiával a Kalandok és Álmok Szakmai Műhely csapatában. Jelenleg elsősorban trénerként, pedagógus továbbképzésekben, de több éven keresztül vezetett általános iskolás, magatartási nehézségekkel küzdő gyerekeknek élménypedagógiai foglalkozásokat. ELŐADÁS és WS ITT

DR. KENÉZLŐI ESZTER

 

gyermek- és ifjúságpszichiáter, pszichoterapeuta,  a Thalassa Ház Pszichiátriai és Pszichoterápiás Rehabilitációs Intézetének és a Szentendrei Egészségügyi Központnak a munkatársa. Tíz éven át dolgozott a Vadaskert Kórházban, pszichoterapeuta szakképzettséget szerzett. 2010-ben egyik alapítója és közel 3 éven át vezető szakorvosa a ’Borostyán’ Élményterápiás Részlegnek, 2012-től családok számára szervez élményterápiás hétvégéket. 2011. óta több modulból álló élménypedagógiai-élményterápiás képzést tart évente több alkalommal. 2014 eleje óta a Thalassa Ház Pszichiátriai és Pszichoterápiás Rehabilitációs Intézet munkatársa, amelynek keretein belül súlyos személyiség patológia ill. pszichotikus zavar miatt kezelt páciensekkel dolgozik, elsősorban dinamikusan orientált szemléletben.

ELŐADÁSAI  ITT

DR.KÁDÁR ANNAMÁRIA 

 

pszichológus, egyetemi adjunktus, tréner, a "Mesepszichológia. Az érzelmi intelligencia fejlesztése mesékkel" és a "Mesepszichológia 2. Útravaló kényes nevelési helyzetekhez" könyvek szerzője.

1999-ben a kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetem Pszichológia és Neveléstudományok Karán szerezett pszichológusi oklevelét. Az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Karán, a Kognitív Fejlődés programon végezte doktori tanulmányait, amivel párhuzamosan a Budapest Műszaki Egyetemen szerezte meg munka és szervezetpszichológusi szakképesítését. Családterápia valamint relaxáció és szimbólumterápia irányzatokban képződött tovább. Dolgozott iskolapszichológusként valamint egyetemi adjunktusként a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemen. Jelenleg a Babes-Bolyai Tudományegyetem marosvásárhelyi kirendeltségén tanít, az Óvoda és elemi oktatás pedagógiája szakon. Munkája a hobbija is egyben, nagy szerelme a tréningszakma, itt érzi magát a legotthonosabban. Csapatépítő, kommunikációs, tárgyalástechnika, vezetői és érzelmi intelligencia fejlesztését célzó tréningeket tart az M&Co Europe tréningcég keretében.
Hite szerint a fejlődés igazi mozgatórugója a komfortzóna elhagyása, a legfontosabb személyes érték a hitelesség, a legmélyebb erőforrás a játékosság és a mese, valamint az, hogy igazi teljesítmény a csapatmunka által érhető el. Ebben próbál segíteni azoknak, akikkel munkája során kapcsolatba kerül.

ELŐADÁSA és WORKSHOPJA ITT

RÁKÓCZI BALÁZS

 

Pszichológus, agysérültek rehabilitációjával foglalkozott. Jelenleg családvédelemben dolgozik, szervezetfejlesztő tréner, pszichológiai tanácsadó, ill. a  SOTE-n angol és német nyelven tart szeminárumokat. Szabadidejében a holotrop légzés Magyarországi meghonosítsán dolgozik, a Grof Transpersonal Training által akkreditált facilitátorok támogatásával.

WORKSHOPJA ITT

 CSÉFFALVAY GÁBOR

 

A Közgazdasági Egyetemről, ott is leginkább az AIESEC felbecsülhetetlen diákkori tapasztalataiból startolva, 20 éves, sokoldalú, színes és sikeres szakmai pályát tudhat immár magam mögött.

A Szervezetfejlesztők Magyarországi Társasága (SZMT), a Concordia, az Időbank (Ad Sidera) és az Easy Learning társalapítójaként vett részt. Külföldön is sokfelé dolgozott és tanult – német, osztrák, finn, belga és USA-beli kapcsolatok és projektek sora adott lehetőséget szemléleti és módszertani tudása és képességei fejlesztésére.

Alapvetően szervezet- és vezetésfejlesztői, tanácsadói az indíttatása, egyéni, csoportos és szervezeti szinten egyaránt. Alapvető megközelítése a természetes, alkotó, együttműködő partneri kapcsolat megteremtésére irányul.

Szakmai tapasztalat:

- 60+ csoport és 50+ egyéni coaching a TÁMOGATÓ-FEJLESZTŐ ERŐTÉR létrehozása és fenntartása jegyében
- az (outdoor) természeti élményprogramok/gyakorlatok kiemelt alkalmazása a fejlesztés kulcselemeként

WORKSHOPJA ITT

VADÁSZ ESZTER

 

Pszichológus, coach, három gyermek édesanyja. Kiválasztás és képzés területen 2000 óta dolgozik. 2005-től kezdett női csoportokkal foglalkozni, főként szülésfelkészités témakörében. Jelenleg Amerikában él, skype-on végez személyes tanácsadást és jógaoktatóként dolgozik egy északi kisvárosban.

További információk a honlapon

ELŐADÁSA és WORKSOPJA ITT

SZABOLCS GERGELY

 

A Holdfény Liget vezető sportanimátora.

2010 kezdte pályafutását ezen a területen, akkor még egyetem melletti nyári munka keretében. Orosz szakos bölcsész tanulmányai befejezése óta gyakorlatban tanulmányozza a tolsztoji és a csehovi vidéki értelmiségi létet.

WORKSHOPJA  ITT

BOROS ANDRÁS

 

Humanisztikus pszichológus és tréner. Két évtizede dolgozik tapasztalati tanulással személyiségfejlesztő csoport-jaiban és szervezetekben. Munkájában integrálja a a Gestalt terápiát és a Virginia Satir féle növekedési modellt a tapasztalati tanulással. Rendszeresen tart tapasztalati tanulás képzéseket  trénereknek és terapautáknak.

Látogasson el honlapjára

ELŐADÁSA ITT

​DR. RÜDIGER GILSDORF (GERMANY)

 

Pszichológus, PhD, munkatársa a Rheinland - Pfalz-i Nevelési Intézetnek, Németországban.

Háttere a Gestalt-terápia, több könyvet  és rengeteg cikket  is írt a tapasztalati oktatás legkülönbözőbb témáiról, illetve a kalandterápia áldásos hatásairól. 

ELŐADÁSA és WORKSHOPJA ITT

 

 

FRANK GRANT (UK)

 

Vadon-, és kalandterapeuta, senior szociális munkás/tanácsadó, ifjúságsegítő, ex hivatásos katona. 1974 óta foglalkozik széles körben olyan fiatalokkal, akik megoldatlan gyermekkori traumákkal (szexuális, fizikai, érzelmi vagy pszichológiai erőszak) vagy/és antiszociális viselkedés mintákkal küzdenek és ön-sebzésre vagy céljaik elérése okán felnőttek elleni erőszakra is hajlamosak. Mint képzett hegymászó és kalandokat kedvelő ember munkájában terápiás eszközként arra használja a kaland aktivitásokat, hogy segítsen a fiataloknak megérteni tanulási módjaikat és felismerni azokat az akadályokat, amelyek a gyermekkori traumáik következtében alakultak ki bennük. Látogasson el oldalára

ELŐADÁSA és WORKSHOPJA ITT

SZABÓ GÁBOR TIMUR

 

Tanácsadó szakpszichológus, szervezetfejlesztő tréner, ACC coach, IOA (Uni.Wien) akadémiai outdoor tréner és tanácsadó, kalandterapeuta. Család-, és párterápiával, valamint videotréninggel is foglalkozik. Pályáját kezdetektől kísérte a tapasztalati tanulás, élménypedagógia, kalandterápia Magyarországi adaptációjának és terjesztésének célja és megvalósítása. Alapítója 2004-ben a Magyar Tapasztalati Tanulás Alapítványnak, melynek szakmai vezetője. 15 éve dolgozik szervezetfejlesztő trénerként a for-profit szférában, elsősorban outdoor területen, később vezetőképzésben, csoportfejlesztési folyamatok támogatásában. Folyamatosan dolgozik non-profit ill. szociális területen is, igyekszik tapasztalatait felhasználva szinergiákat létrehozni a különböző szakmaterületek között. 2005-ben és 2006-ban fő szervezője az "Ösvény - Kaland és Élményterápiás konferenciák" -nak, melyek újragondolt és újjászületett formája a jelenlegi rendezvény. 2006. óta az International Adventure Therapy Comittee tagja , jelenleg magyar képviselője.  Honlapja 

ELŐADÁSA és WORKSHOPJA ITT

BÁNYAI SÁNDOR

 

Szabadidő-szervező, művelődési és felnőttképzési menedzser, közoktatási és felnőttképzési szakértő. A Kalandok és Álmok Szakmai Műhely pedagógus továbbképzési program alapítója és senior trénere.

Képzéseket tart önkéntesek és animátorok számára rendezvényszervezés, pedagógia, élménypedagógia és táborszervezés témakörökben, Magyarországon, Szerbia és Montenegro valamint Románia magyarajkú területein.

A kalandpedagógiával 2003-ban került kapcsolatba, amikor a Pittsburgh University Graduate School támogatásá- val megismrkedhetett a Pittsburgh-i (PA) Pressley Ridge School Experimental Education és Wilderness Camp programjaival az USA-ban, azóta ennek adaptációján dolgozik hazánkban.
Honlapján több információt is találhat. WORKSHOPJAI ITT

PASKUJ IVÁN

 

Szervezetfejlesztő a FLOW Csoportnál.

MBA végzettséggel humán központú szervezetfejlesztőként tevékenykedik 1992 óta. Akkreditált Human Synergistics tanácsadó és okleveles Szervezeti Hálózatkutató, Mezei Julcsi Díjas csapathoz tartozik.
Klasszikus méretű csoportok mellett szívesen vezet nagy - 100-200 fős – csoportokat is. Indoor és outdoor módszerrel egyaránt dolgozik. Különösen izgalmasak számára az összetett célokat kitűző programok. Szervezetfejlesztőként szívesen gondolkodik nagyobb ívű folyamatokban, vallja, hogy megfelelő rendszerszemlélettel eredményesen lehet segíteni a szervezetek fejlődését.

WORKSHOPJA ITT

HOSSZÚ DALMA

 

A BátorTábor Alapítvány program-igazgatója. Pszichológus,családterapeuta jelölt. Krónikus és súlyos beteg gyerekek és családjaik táboroztatásával 2007 óta foglalkozik, az alapokat a Bátor Tábor írországi testvértáborában, Barretstownban tanulta, majd itthon dolgozott táborvezetőként. Jelenleg a táborvezetőkből és önkéntes szervezőkből álló szakmai csapatot vezeti az Alapítványnál. Legkedvesebb szakmai kihívása eddig a Lélekmadár program (gyászoló családoknak szóló élményterápiás tábor) kialakítása volt, amiről a hétvége során előadást tart.

ELŐADÁSA ITT

SKALICZKY DÁVID

 

szabadúszó tréner és coach.

Az Élményakadémia Közhasznú Egyesület trénere. Az életrőlszólóélmény.hu és a Servus Salutis Egyesület alapítója és vezető trénere. A Vadaskert Kórház élmény- és kalandterápiás osztályának egyik alapítója 2010-ben (Labancz Dániel klinikai szakpszichológus és dr. Kenézlői Eszter pszichiáter mellett), közel 3 éven át a ’Borostyán’ Élményterápiás Részleg tapasztalati tanulás szakértője és terápiás csoportvezetője, majd 2012-től családok számára szervez élményterápiás hétvégéket. 2011.óta több modulból álló élménypedagógiai-élményterápiás képzést tart évente több alkalommal. A civil és szociális szférában folytatott munka mellett jelenleg élményalapú önismereti csoportokat (Schäfer Nóra pszichológussal közösen) és készségfejlesztő tréningeket tart, többek között a DFT Hungária és a Training Universe munkatársaként.

Tovább honlapjára

ELŐADÁSA és WORKSHOPJA ITT

KEREKES VALÉRIA 

 

drámapedagógus, mesélés kutató, az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar Általános Gyógypedagógiai Intézet oktatója, valamint a Gondolkodj Egészségesen! Program szakértője és a Mesét Másként módszer kidolgozója.

Közel tíz éve foglalkozik mesélés kutatással, ami röviden a mesék gyakorlatban való felhasználási módjainak vizsgálatát jelenti. Továbbá több mint tizenöt éve játszik drámapedagógiai játékokat 3-99 év közötti korosztállyal. Hitvallása, hogy a játék és mese egyaránt elemi szükségletünk. Ebben a tudatban végzi mindennapi oktatói és kutatói munkáját.

ELŐADÁSA és WORKSHOPJA ITT

DR. NGUYEN MINH TU  (VIETNAM)

Vietnamban született, húsz éve Budapesten él. Fogorvosként végzett, Ph.D. fokozatát molekuláris biológiából szerezte (MD, PhD). Rajongója a macskaféléknek, a jaguároktól kezdve két saját macskájáig. Sokrétű tapasztalata van az élményalapú terápiás formákban, mint imagináció, pszichodráma, tánc és művészetterápia. Jelenleg a GTT programban képződik. Célja, hogy olyan tápláló és támogató női közösséget hozzon létre, ahol a nők megoszthatják egymással a női értékeket és bölcsességet. WORKSHOPJA ITT

DR. GÁSPÁR JUDIT

 

Egyetemi oktató, a Budapesti Corvinus Egyetemen döntéselméleti és döntési technikák kurzusokat oktat, kutat. Doktori disszertációjában a stratégiai döntéshozók jövőalkotó tevékenységét vizsgálja. A szervezet tudattalanjával foglalkozó pszichodinamikai megközelítésben Social Dreaming és Social Photo Matrix workshopok kiképzett facilitátora. ELŐADÁSA ITT

 DR. ESSE BÁLINT

 

Egyetemi adjunktus, oktató a Budapesti Corvinus Egyetem Döntéselmélet Tanszékén. Az egyetemen és egy szakkollégiumban 2007 óta oktat, a problémamegoldással és vezetői készségekkel kapcsolatos, ill. módszertani és magatartástudományi jellegű tárgyakat. Nem formális módszerekkel képzőként 2002 óta dolgozik a cserkészmozgalomban, 2007 óta a felnőtt vezetők képzésvezetőjeként, 2011 óta képzőként. A tapasztalati tanulással Boros András képzésén ismerkedett meg két éve. Ez a találkozás azóta is meghatározó abban, ahogyan cserkészvezetőkkel, hallgatókkal, vagy néha tréningek résztvevőivel foglalkozik. A vezetőképző munkában ez inkább hangsúlyok eltolódásét eredményezte, hiszen az élmény alapú tanulás és a tapasztalatokkal való munka nem idegen az outdoor képzéseken. Sokkal nagyobb kihívás ezt a szemléletet egyetemi keretek között megvalósítani, amely igyekezet a közelmúlt meghatározó változása. ELŐADÁSA ITT

VÁSÁRHELYI KRISZTA

 

Klinikai szakpszichológus, jelenleg a családterápiás képzést végzi. A terápiás munka mellett foglalkozik gyerektáboroztatással, tréningek tartásával és környezeti neveléssel is; gyerekeknek és családoknak szóló kiadványok társzerzője és illusztrátora. A Bátor Tábor Alapítvány élményterápiás munkáját 2002 óta végzi illetve kíséri, most a szakmai Tanácsadó Testület „programos” tagja. 

WORKSHOPJA ITT

PROF.DR. GÜNTER AMESBERGER (AUSTRIA)

Günter pszichológus, pár-, család- és szexuálterapeuta, bioenergetikai analízisben és más pszichoterápiás módszerekben képződött. A Salzburgi Egyetem Sport- és Mozgástudományi szakterület fakultásközi professzora.

Síoktató és magashegyi sítúra vezető. Az Initiative Outdoor Aktivitäten (www.ioa.at) egyesület alapító tagja, mely a Bécsi és a Salzburgi Egyetemmel közösen indította és jelenleg is folytatja az Integrált Outdoor Aktivitások szakképzést, mely 2004 óta kínál egyetemi diplomát tapasztalat- és cselekvésorientált outdoor élménypedagógiából, élményterápiából és outdoor tréningből. Günter a szakképzés alapító oktató trénere és mára már több száz végzett IOA tréner van Ausztriában és a környező országokban. Günter részt vett az első Nemzetközi Kalandterápiás Konferenciákon (IATC) előadóként és meghatározó tagja az EOE Network (http://www.eoe-network.eu/home/), azaz az Outdoor Kaland Oktatás és Tapasztalati Tanulás Európai Intézetének és konferenciáinak, mely a tapasztalati tanulással foglalkozó európai akadémikusok legfőbb fóruma.

Látogasson el honlapjára

 

LUK PEETERS (BELGIUM)

 

Luk 1985 óta dolgozik a tapasztalati tanulás módszertanával, szabadtéri (outdoor) környezetben., Belgiumban és külföldön. Neveléstudományi MA, Gestalt tréner, terapeuta és szupervízor, Egzisztenciális -, és Csoport-terápiás specializációval. Jelenleg független folyamat-tanácsadó, képzési témavezető egy magaskötél-pálya cégnél, Gestalt tréning programokat koordinál, Csoport Pszichoterápia és Emotional Focused Therapy spec. tanulmányok szervezeti tagja és magán praxist vezet pszichoterápia és csoport-pszichoterápia területen. Számtalan nemzetközi konferencia előadás és publikáció szerzője szervezeti csoportdinamika, tapasztalati tanulási folyamatok és kalandterápiás pszichoterápia témakörökben.

WORKSHOPJA ITT

WILLIAM NORTON (USA)

 

Billy középiskolai tanár, 20 éve Experiential Educator (élménypedagógus), Outward Bound USA szervezetének instruktora. Tanári pályáját 15 évvel ezelőtt Chicagoban kezdte, ma egy Texas-i középiskolában vezet önálló Tapasztalati Tanulás programot. Tapasztalatai rendkívül szertágazóak, mind indoor (zárt, belső térben), mind outdoor környezetben. Speciális tudásra tett szert outdoor technikák építésébenb és alkalamzásában, kisebbségi csoportok, fiatalok integrációs programjaiban.

WORKSHOPJAI  ITT

BRAUN JÓZSEF

 

eredetileg gépészmérnök, majd  mediátor, a resztoratív szemléletmód és technikák kiemelkedő hazai szakértője, a Zöld Kakas ZRt vezérigazgatója,az MH Líceum Alapítvány elnöke, a Zöld Kakas Program koordinátora. A Független Pedagógiai Intézet Minőségmodelljének kezdemé-nyezője, kidolgozója. Szervezetfejlesztő és -menedzsment szakértő, az Alternatív és Magániskolák Egyesületének képviselője.

 

Honlapjukon további információk olvashatók.

 

ELŐADÁSA ITT

KATARINA DUCAIOVA (CANADA / SK)

 

Katka vadon-, és kalandterápiával foglalkozik, „backcountry expedition supervisior” (Enviros Wilderness School, Canada).

Kanadában nőtt fel, iskoláit, egyetemét ott végezte (Lakehead University). Katarina több mint 15 éve dolgozik az outdoor / tapasztalati oktatás területén. Miközben számos utazási programban vett részt egyszer csak kezdte felismerni annak igényét, hogy többet szeretne, mint pusztán embereket biztonságban eljuttatni egy helyről egy másikra. Katka jelenleg ifjúsági és családi segítőként dolgozik az Enviros Wilderness Iskolában (kaland alapú vadon programban, specializációja a drog és alkoholbeteg fiatalokkal való munka. A Sziklás hegységben, Kanadában, és reméli, hogy tovább fejlődhet a hasonló gondolkodású szakmabeliektől való ismeretszerzés által.

Az év egy részét szülőhazájában, Szlovákiában, a Magas-Tátrában tölti, ahol vágyai és tervei szerint  kalandterá-

piás programokat szeretne honosítani. Kiemelt érdeklődési területe a szlovákiai Roma kisebbség, Roma integráció.

ELŐADÁSA és WORKSHOPJA ITT

TAKÁTS PÉTER

 

okl. gépészmérnök, aki néhány évtize-

des vállalkozói tapasztalattal a háta mögött, az ezredfordulótól kezdődően, mint egy organikus alapokon álló és az antropozófia szociális impulzusának gyakorlati megvalósulásáért tevékeny-

kedő felnőtt-oktató és szervezetfejlesz-

tő dolgozik. Miközben továbbra is szoros kapcsolatban van a vállalkozói szférával, számos civil kezdeményezés, magyar és német alapítvány és egye-

sület alapító tagja, és választott képviselője. A részvételi demokráciára épülő társadalmi modell híveként a modern értékeket valló ember szociális formáinak megteremtéséért küzd.
Három, a vállalkozások és közösségek organikus működésével foglalkozó könyvén kívül számtalan írás szerzője a közösségek működése témában. Honlapján többet olvashat róla.

ELŐADÁSA ITT

BESNYI SZABOLCS

 

Szabolcs "A Játék nem játék!" c. könyv írója, tréner (Katalizator.edu.rs)

A pedagógus-továbbképzésein tanítóknak, tanároknak, óvoda-pedagógusoknak mutatja meg, hogy az élménypedagógia segítségével hogyan tudják elérni, hogy a diákjaik együttműködjenek, érdeklődjenek a tananyag iránt, tiszteljék egymást és a pedagógust, ne legyenek agresszívek, betartsák a szabályokat, kiálljanak magukért.

Egy hirtelen döntés, vagy inkább a sorssal való sodródás következtében 14 évesen, szervezőként részt vett élete első táborában. Akkor még nem gondolta, hogy ez kihatással lesz az egész életére. Nem az számított, hogy év közben mi zajlik, hanem az, hogy mit fog majd csinálni a táborban. 20 évesen barátaival életre hívták a VIGYORI gyerekanimátor csoportot, ami erősen befolyásolta a felnőtté válása folyamatát. Képzésekre, rendezvényekre, táborokba járt. Csak később döbbent rá, hogy ez a „szórakozás” a tréneri munkája és a kiadványai alapjait biztosította számára. 2007 óta főállású élmény és kalandpedagógiai trénerként dolgozik Magyarországon, Szerbiában és Romániában.

Tovább honlapjára

WORKSHOPJAI ITT

NAGY GÁBOR MÁPÓ

 

Mápó, A Játék nem játék! c. könyv írója, tréner (OptimusTrening.hu)


Munkáját akkor érzi sikeresnek, ha olyan programot, tréninget, képzést tud tartani, amiben maga is szívesen részt venne, a résztvevők is úgy érzik, hogy megérte, és szeretnének még ilyen élményben részesülni.

Tovább honlapjára

WORKSHOPJAI ITT

LABANCZ DÁNIEL

 

klinikai szakpszichológus és tapasztalati tanulás tréner. Szabadúszóként dolgozik, magánpraxisban egyéni pszichoterápiával, tanácsadással, terápiás esetvezetéssel foglalkozik, élményalapú terápiás, önismereti és tréningcsoportokat vezet. Klinikai szakpszichológusi szakvizsgát 2014-ben tett. 12 éven át dolgozott a Vadaskert Gyermekpszichiátriai Kórházban, ahol dr. Kenézlői Eszterrel és Skaliczky Dáviddal létrehozták és 3 éven át működtették Magyarország első és ezidáig egyetlen élményalapú pszichoterápiás osztályát, ahol serdülőknek szerveztek élmény- és kalandterápiás csoportokat, családoknak tartottak és tartanak jelenleg is terápiás céllal Kalandos Családi Hétvégéket. Az élményalapú pszichoterápia módszertanát, alkalmazását oktatja is, a SOTE által akkreditált képzési rendszerben. Szervezetfejlesztő trénerként élményalapú készség-, személyiség- és vezetői kompetenciafejlesztő foglalkozásokat vezet. Tovább honlapjára

ELŐADÁSA és WORKSHOPJA ITT

SCHÄFER NÓRA 

 

pszichológus, tréner. Az életrőlszólóélmény.hu és a Servus Salutis Egyesület pszichológusa és trénere, a KÖSZ Magyarország Alapítvány önkéntese. Resztoratív facilitátor, meditációs- és szimbólumterapeuta, családterapeuta-jelölt. Állami gondozásban nevelkedett fiatalok számára vezetett éveken keresztül élményalapú és resztoratív szemléletű önismereti és személyiségfejlesztő csoportokat.
Jelenleg élmény-és tapasztalati tanulás alapú önismereti csoportokat, valamint készségfejlesztő tréningeket tart többek között a Training Universe és a DFT Hungária megbízásából.
tovább honlapjára WORKSHOPJA ITT

DR. SŐTI CSABA

 

A SOTE tanára, orvos, kutató, hipnoterapeuta és pszichodráma vezető (MD, DSc, PhD). Örömét leli a táncban, éneklésben, két kamasz fiában, és mindenek előtt a légzésben és létezésben. 2003-ban találkozott először a holotrop légzéssel. Azóta tanulmányozza a holotrop tudatállapotok gyógyító hatását. Az eredeti Grof-féle holotrop légzés megtapasztalása nyomán jelenleg a GTT programban képződik. Szándéka, hogy elérhetőve tegye és meghonosítsa a holotrop légzést Magyarországon.

Részletek a holotrop honlapon.

WORKSHOPJA ITT

SOMORJAI-PÁLVÖLGYI NÓRA

 

Waldorf pedagógus, mentor-tanár.

A gazdasági szférában eltöltött tíz év után a Kispesti Waldorf Iskolában volt osztálytanító, majd a Kékvölgy Waldorf Iskola mentor tanára lett.
ELŐADÁSA és WORKSHOPJA ITT

HOLCSA MÓNIKA

 

Pszichológus, szupervízor, life coach.
Szakmai érdeklődésének fókuszában olyan látszólagos ellentett-párok/triádok integrálása áll, mint: elmélet vs. gyakorlat, vagy testi, lelki, szellemi területek a fejlesztésben/terápiában. Ennek nyomán tradícionális jóga oktató és craniosacralis terapeuta (szomatoterápiás forma a Wilber-féle klasszifikáció alapján) képesítései mentén is aktív. A szupervízió elméleti és gyakorlati tárgyait oktatta az IBS szupervízor képzésében több éven át. A magyarországi nemzetközi karrier-tanácsadóképzés (NBCC International) megalapításának szakmai vezetője és tapasztalati tanulás szakértője. Jelenleg egyéni folyamatokat kísér és olyan képzéseken dolgozik forprofit területen, ahol a szakmai személyiségfejlesztés (szupervízió), és a tág értelemben vett stresszkezelés és egészségmegkörzés "egy kalap alá kerül"  a kimagasló vezetői illetve team-eredmények elérése érdekében.  tovább a honlapjára

WORKSHOPJA ITT

VÁSÁRHELYI TAMÁS

 

Biológus, a Magyar Természettudományi Múzeumban volt muzeológus és közművelődési főigazgatóhelyettes. Most, nyugdíjban, ott is és az ELTE Tudománykommunikáció a természettudományban MSc képzésében is önkéntesként dolgozik. A múzeumi ismeretterjesztés új útjait keresi. A Herman Ottó Emlékév szakmai kurátora.

További információk

WORKSHOPJA ITT

DR. MATOLAY RÉKA

 

közgazdász, a Budapesti Corvinus Egyetem professzora.

 

ELŐADÁSA ITT

bottom of page